Poprzedni Wikariusze

Niżej przedstawiony wykaz wikariuszy został opracowany na podstawie schematyzmów diecezjalnych, katalogów księży, ksiąg metrykalnych, kroniki parafialnej oraz książki Ks. Z. Jagiełło „Parafia rzymskokatolicka pw. Zwiastowania NMP w Tomaszowie Lubelskim”

    1. Ks. Morawczyński Maciej (1814-1823)
    2. Ks. Czechowicz Ignacy (1818-1823)
    3. Ks. Brodziński Andrzej (1822-1828)
    4. Ks. Lenkiewicz Michał (1824- ? )
    5. Ks. Wojtasiewicz Walentyn (1825- ? )
    6. Ks. Kwiatkowski Franciszek (1828-1835)
    7. Ks. Jędrzejewicz Joachim (1829- ? )
    8. Ks. Glibowski Ksawery (1831-1837)
    9. Ks. Bzowski Albert (1836-1840)
    10. Ks. Radkiewicz Plato (1840-1848)
    11. Ks. Laskowski Albert (1840-1843)
    12. Ks. Kurkiewicz Joachim (1844-1851)
    13. Ks. Leszek Roman (1852-1855)
    14. Ks. Rylski Piotr (1852-1855)
    15. Ks. Gajewski Joachim (1856- ? )
    16. Ks. Garlicki Cyprian (1856- ? )
    17. Ks. Rylski Piotr (1858- ? )
    18. Ks. Borkowski Michał (1858- ? )
    19. Ks. Pajorek Bernard (1870-1874)
    20. Ks. Turzyniecki Ludwik (1870-1874)
    21. Ks. Więckowski Teodor (1875-1881)
    22. Ks. Ziemblicki Antoni (1875-1879)
    23. Ks. Karwacki Michał (1881- ? )
    24. Ks. Dębowski Józef (1882-1886)
    25. Ks. Wojtasiewicz Karol (1882- ? )
    26. Ks. Gryczyński Antoni (1883- ? )
    27. Ks. Słapczynski Alojzy (1887-1890)
    28. Ks. Kowalski Walenty (1890-1892)
    29. Ks. Golcz Wawrzyniec (1893-1894)
    30. Ks. Dzwonkowski Marceli (1895-1897)
    31. Ks. Kwiek Zenon (1895-1907)
    32. Ks. Śliwiński Edward (1898-1905)
    33. Ks. Bzowski Antoni (1906-1907)
    34. Ks. Matuszyński Władysław (1907-1917)
    35. Ks. Soszyński Stanisław (1916-1917)
    36. Ks. Jacniacki Władysław ( ? -1919)
    37. Ks. Krupa Rufin (1919- ? )
    38. Ks. Frank Feliks Jan (1923- ? )
    39. Ks. Boratyński Antoni ( ? -1926)
    40. Ks. Cybulski Henryk (1924-1926)
    41. Ks. Ciołek Stanisław (1926-1928)
    42. Ks. Bierzyński Józef (1926-1928)
    43. Ks. Miszczuk Mieczysław (1928-1944)
    44. Ks. Stachurski Ignacy (1928-1934)
    45. Ks. Guz Wiktor (1934-1938)
    46. Ks. Żak Bolesław (1938- ? )
    47. Ks. Orzeł Jan (1938-1942)
    48. Ks. Wyrobisz Bruno (1941- ? )
    49. Ks. Gołkiewicz Włodzimierz (1945- ? )
    50. Ks. Kosmala W. ( ? – 1946)
    51. Ks. Krawczyk Władysław ( ? – 1947)
    52. Ks. Nieużyła Paweł (1946-1947)
    53. Ks. Falenta Bronisław (1947-1953)
    54. Ks. Mroczek Marian (1947- ? )
    55. Ks. Kępski Feliks (1948)
    56. Ks. Plicher Stanisław ( ? -1950)
    57. Ks. Chromiak Wacław (1950-1951)
    58. Ks. Wójcik Czesław (1952- ? )
    59. Ks. Ludwicki Edward (1953-1959)
    60. Ks. Maciąg Adolf (1953-1957)
    61. Ks. Jezior Józef (1953- ? )
    62. Ks. Bulak Józef ( ? -1958)
    63. Ks. Mociak Franciszek (1957-1959)
    64. Ks. Tatarczak Eugeniusz (1958-1966)
    65. Ks. Bolesławski Roman (1959- ? )
    66. Ks. Nowak Marian   (1959- ? )
    67. Ks. Misztal Henryk (1960-1961)
    68. Ks. Grotnik Kazimierz (1961-1962)
    69. Ks. Warowny Tadeusz ( ? -1962)
    70. Ks. Chmielowski Marian (1962-1965)
    71. Ks. Wawrzyniak Adolf (1962-1963)
    72. Ks. Czerniej Stefan (1963-1966)
    73. Ks. Obszyński Stanisław (1963-1965)
    74. Ks. Gawlik Kazimierz (1965-1965)
    75. Ks. Kałużny Kazimierz (1965-1966)
    76. Ks. Czarnota Alojzy (1966-1968)
    77. Ks. Liśkiewicz Jan (1966-1970)
    78. Ks. Sutryk Lech (1966-1972)
    79. Ks. Szubtarski Antoni (1966-1967)
    80. Ks. Tujaka Zygmunt (1966- ? )
    81. Ks. Zdeb Ignacy (1966-1967)
    82. Ks. Dębowski Tadeusz (1967- ? )
    83. Ks. Wójtowicz Stefan (1967-1973)
    84. Ks. Jezior Apolinary (1968-1975)
    85. Ks. Szymański Henryk (1969-1979)
    86. Ks. Kulik Henryk (1970-1987)
    87. Ks. Perestaj Wiktor (1970)
    88. Ks. Szuran Czesław (1972-1976)
    89. Ks. Przytuła Franciszek (1973-1977)
    90. Ks. Rzechuła Józef (1975-1981)
    91. Ks. Syrokosz Stefan (1975-1978)
    92. Ks. Iracki Juliusz (1977-1978)
    93. Ks. Łopuch Mirosław (1978 – ? )
    94. Ks. Proc Edward (1978-1982)
    95. Ks. Galek Adam (1979-1981)
    96. Ks. Kowalski Jan (1979-1980)
    97. Ks. Góra Stanisław (1980-1985)
    98. Ks. Tujak Marian (1980-1986)
    99. Ks. Staszczak Henryk (1981-1986)
    100. Ks. Pokora Henryk (1982-1986)
    101. Ks. Suchodolski Henryk ( ? -1987)
    102. Ks. Bartecki Teodor (1985-1988)
    103. Ks. Rogalski Andrzej (1985-1988)
    104. Ks. Żytkowski Stanisław (1985-1985)
    105. Ks. Chaber Andrzej (1986-1987)
    106. Ks. Trela Piotr (1986-1991)
    107. Ks. Zając Zdzisław (1986- ? )
    108. Ks. Herda Adam (1987-1991)
    109. Ks. Tomasiak Henryk (1987- ? )
    110. Ks. Wierciński Andrzej (1987-1988)
    111. Ks. Lewniewski Tomasz (1988-1988)
    112. Ks. Rożek Piotr (1988-1991)
    113. Ks. Blicharz Dariusz (1991-1992)
    114. Ks. Radziszewski Jan (1991-1992)
    115. Ks. Michałowski Marek (1991)
    116. Ks. Borzęcki Andrzej (1991)
    117. Ks. Traczykiewicz Andrzej (1992-1993)
    118. Ks. Brzezicki Julian (1993-1995)
    119. Ks. Szczerba Czesław (1993-1998)
    120. Ks. Tabiszewski Adam (1993-1995)
    121. Ks. Drążek Marian (1995-2000)
    122. Ks. Sobczuk Piotr (1996-2003)
    123. Ks. Źwiernik Tomasz (1998-2001)
    124. Ks. Kania Jacek (2000-2006)
    125. Ks. Sokół Artur (2001-2008)
    126. Ks. Jagiełło Zygmunt (2003-2008)
    127. Ks. Zawada Paweł (2006-2011)
    128. Ks. Jakubiak Piotr (2008-2012)
    129. Ks. Palonka Adam (2009-2014)
    130. Ks. Ślepokura Krzysztof (2008-2010)
    131. Ks. Suchowierz Wojciech (2010-2014)
    132. Ks. Rebizant Grzegorz (2011-2015)
    133. Ks. Rafał Muda (2012-2015)
    134. Ks. Dariusz Bajwoluk (2014-2018)
    135. Ks. Mariusz Skakuj (2015-2018)
    136. Ks. Krzysztof Giera (2015-2020)
    137. Ks. Andrzej Zdunek (2018-2020)