Msze dla dzieci

Wieczór Wszystkich Świętych

31 października 2021 r. – 18.30

Wyjątkowe nabożeństwo w kościele Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim

Zaproszenie

Zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą wziąć udział w nabożeństwie Wszystkich Świętych. Zapraszamy również młodzież, która chciałaby zaprezentować wspólnocie parafialnej swoich ulubionych patronów. Nabożeństwo odbywa się w niedzielę 31 października, w Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych i ma na celu pochylenie się nad tajemnicą świętości, którą mamy przecież wszyscy osiągnąć. Podczas nabożeństwa będą prezentowane w wyjątkowy sposób konkretne postaci świętych.

Na nabożeństwo składają się – krótka Liturgia Słowa oraz orszak świętych.

W związku z tym zapraszamy wszystkie dzieci oraz młodzież do udziału w nabożeństwie. Chodzi o zaprezentowanie swojego ulubionego świętego. W skład tego przygotowania wchodzą: strój oraz krótka prezentacja, która może trwać maksymalnie 3 min. Dzieci mają przebrać się za swoich ulubionych świętych ze szczególnym zwróceniem uwagi na atrybut danego świętego. Na przykład, jeśli ktoś będzie świętym Piotrem to powinien mieć klucze, brodę oraz strój stylizowany na starożytne szaty takie jak nosił św. Piotr. Dziecko lub młoda osoba przebrana za świętego przechodzi przez kościół, prezentuje strój – tak aby inni uczestnicy nabożeństwa mogli odgadnąć jaki to święty. Następnie dziecko staje na środku, na małym podwyższeniu. Prezentacja może mieć charakter przedstawienia danego świętego, ale ma się to dokonać w pierwszej osobie, np.: „Jestem św. Piotr, pierwszy Papież. Zostałem powołany przez Pana Jezusa, gdy łowiłem ryb, itd.”. Święty może zaprezentować się również poprzez piosenkę, wierszyk, scenkę (jeśli w prezentacji jednego świętego weźmie udział więcej dzieci) lub w jakieś innej wybranej przez siebie formie.

Wszystkie dzieci, które chcą wziąć udział w takim nabożeństwie mają zgłosić się do ks. Grzegorza Bartko (tel. 695 149 946) najpóźniej do piątku 29 października. Chodzi przede wszystkim o to, aby postacie świętych się nie powtarzały, dlatego też muszą być zatwierdzone i ewentualnie zmienione, jeśli konkretna postać będzie odgrywana już przez inną osobę.

Dla wszystkich dzieci, które wezmą udział w nabożeństwie przewidziane są nagrody:

– obrazki

– oceny celujące z religii

– pamiątkowe dyplomy

I uczta Wszystkich Świętych

Serdecznie zapraszamy do wspaniałej nauki i zabawy oraz do ubogacenia życia kulturalno-religijnego naszej parafii.

Ks. Grzegorz Bartko – wikariusz

Najpiękniejszy Aniele Stróżu, który jesteś przy mnie zawsze, nawet wtedy, kiedy się boję. Bądź przy mnie, gdy jeżdżę konno, gdy pływam i nurkuję, kiedy jestem w szkole, gdy gram w piłkę. Pomagaj mi w strzelaniu z łuku. Pilnuj mnie, gdy śpię, gdy pracuję, gotuję i jem, kiedy odrabiam lekcje, gdy się bawię, kiedy pomagam innym, pomóż mi, gdy muszę odpowiadać przy tablicy. Pomagaj w zdawaniu w szkole. Jesteś przy mnie rano, wieczorem, we dnie i w nocy, bądź mi zawsze ku pomocy. Chroń mnie przed wypadkami, przed bólem, pomagaj mi w modlitwie i w rozmowie z Panem Bogiem. Zaprowadź mnie do nieba. Amen.

Dzień z życia Anioła Stróża

Dawno, dawno temu Marek pakował się w tarapaty cały dzień. Najpierw, kiedy jechał hulajnogą, zostałby potrącony przez samochód. Na szczęście zaświeciłem przed kierowcą czerwone światło i kierowca się zatrzymał. Potem Marek poszedł do kościoła i prawie zemdlał. Wysłałem więc tam panią, które wyprowadziła go na zewnątrz i pomogła mu dojść do siebie. Wieczorem jadł zupę i przez przypadek wylał ją na swoją ulubioną koszulkę. W tym czasie pomogłem jego mamie kupić na przecenie najlepszy proszek do prania. Zupa odeprała się z koszulki i Marek był szczęśliwy. To  był długi i wymagający dzień, ale taka jest moja praca.

Anioł Stróż Marka

Zapraszam Was także na spotkania – zajęcia grupy, która nazywa się

DZIECI MARYI czyli

EKPIA MARYI.

Będą odbywać się zajęcia biblijne, liturgiczne, gry i zabawy, zajęcia muzyczne, teatralne, plastyczne, literackie, dziennikarskie.

Jakie tylko zechcecie, ponieważ mamy sztab ludzi,

którzy chcą być dla Was i dzielić się miłością do Boga, Matki Najświętszej  i do ludzi!!!

Spotkania odbywają się w soboty od godz. 10.00 do 11.30.

ZAPRASZAM!!! Jest naprawdę fajnie, a dlaczego ma nie być fajnie, skoro jest fajnie. 🙂

Zapraszam Cię na Mszę św. dla dzieci w każdą niedzielę o 12:00.

ks. Grzegorz