Świecznik wiszący, mosiądz, szkło kryształowe i kolorowe, późny barok, koniec XVIII w.

Świecznik wiszący korpusowy, pięciopiętrowy. Trzon zakończony kulą, ramiona esowato wygięte zaopatrzone w profitki, ozdobione kryształowymi i z kolorowego szkła wisiorkami w kształcie sopli z grotami i dekoracja wolutową. Trzon wieńczy wieloboczny talerzyk z podwieszonymi wisiorkami. W pierwszym piętrze zawieszono 18 ramion, w drugim 12, w trzecim 6 a w czwartym 4.

Świecznik znajduje się w nawie głównej przy tęczy. Brak dolnej czaszy kuli trzonu: w tym miejscu podłączona żarówka rtęciowa.

Świecznik wiszący
TytułŚwiecznik wiszący
TwórcaNieznany
Współtwórca
Hasło przedmiotoweSanktuarium Polska
Kościoły w Polsce
Sanktuarium Tomaszów Lubelski
Słowa kluczoweSanktuarium Tomaszów Lubelski
OpisŚwiecznik wiszący wykonany z mosiądzu oraz szkła kryształowego i kolorowego. Styl świecznika to późny barok powstał około XVIII w.
Miejsce wydaniaTomaszów Lubelski
Wydawca
Data wydania/utworzeniaok. XVIII w.
TypŚwiecznik wiszący
Rozmiarśrednica 140 cm
Sygnatura
Język
Jest częścią
Prawa
Właściciel prawnyParafia rzymskokatolicka Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Tomaszowie Lub.
DigitalizacjaDigitalizacja Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim
Lokalizacja oryginałuKościół p. w. Zwiastowania N.M.P. w Tomaszowie Lub. Nawa główna przy tęczy.

Świecznik wiszący / Hanging candlestick