Świecznik wiszący, mosiądz, klasycystyczny, 1 poł. XIX w. nawa południowa

Świecznik wiszący, mosiądz, klasycystyczny, 1 poł. XIX w.

Świecznik wiszący typu korona, na obręczy ozdobionej szklanymi paciorkami i wisiorkami w kształcie sopli. Zamocowane 8 uchwytów w kształcie antytetycznie ustawionych wolutek przechodzących w liście akantu. Górą zaopatrzone w kielichowate, spłaszczone profitki. Obręcz zawieszona na 4 łańcuchach. Łańcuchy podpięte do korony o profilowanej obręczy z wypełnionym dnem ozdobionym kaboszonem. Wysoką koronę tworzą proste liście jednoblaszkowe, lekko wygięte na zewnątrz u góry.

Świecznik znajduje się w nawie płd. Kościoła w stanie dobrym. Przekształcony na potrzeby oświetlenia elektrycznego.

Świecznik wiszący
TytułŚwiecznik wiszący
Twórca
Współtwórca
Hasło przedmiotoweSanktuarium Polska
Kościoły w Polsce
Sanktuarium Tomaszów Lubelski
Słowa kluczoweSanktuarium Tomaszów Lubelski
OpisŚwiecznik wiszący wykonany z mosiądzu w stylu klasycystycznym w pierwszej poł. XIX w..
Miejsce wydaniaTomaszów Lubelski
WydawcaNieznany
Data wydania/utworzenia1 poł. XIX w.
TypŚwiecznik wiszący
Rozmiarśrednica 50 cm
Sygnatura
Język
Jest częścią
Prawa
Właściciel prawnyParafia rzymskokatolicka Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Tomaszowie Lub.
DigitalizacjaDigitalizacja Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim
Lokalizacja oryginałuKościół p. w. Zwiastowania N.M.P. w Tomaszowie Lub. Nawa płd.

Świecznik wiszący / Hanging candlestick