Monstrancja, mosiądz złocony, neobarok, XIX/XX w.

Monstrancja wykonana z mosiądzu złoconego, w stylu neobarok, powstała  na przełomie XIX/XX w.

Monstrancja o owalnej stopie dekorowanej pasmem ornamentu o motywie rytmicznie ułożonych liści jednoblaszkowych. Trzon smukły, raz przewiązany z jednym talerzykiem. Gloria promienista wykonana z pofałdowanej blachy wyciętej w ząb. Puszka otoczona przez pierścień dekorowany esowatymi motywami i repusowanymi groszkami. Zewnętrzny wieniec z winnej latorośli podtrzymywany przez dwa anioły. Wyżej po środku Bóg Ojciec błogosławiący z obłoków. Glorię wieńczy krzyżyk dekorowany listkami i wolutkami, korona, Bóg Ojciec i aniołki srebrzone.

Stan monstrancji dobry.

Pole nazwaMonstrancja
TytułMonstrancja
TwórcaNieznany
Współtwórca
Hasło przedmiotoweSanktuarium Polska
Kościoły w Polsce
Sanktuarium Tomaszów Lubelski
Słowa kluczoweSanktuarium Tomaszów Lubelski
OpisMonstrancja wykonana z mosiądzu złoconego, w stylu neobarok, powstała na przełomie XIX/XX w.
Miejsce wydaniaTomaszów Lubelski
Wydawca
Data wydania/utworzeniaXIX / XX w.
TypMonstrancja
Rozmiar61 cm
Sygnatura
Język
Jest częścią
Prawa
Właściciel prawnyParafia rzymskokatolicka Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Tomaszowie Lub.
DigitalizacjaDigitalizacja Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim
Lokalizacja oryginałuKościół p. w. Zwiastowania N.M.P. w Tomaszowie Lub. zakrystia

Monstrancja / /Monstrance