Obraz Św. Jan Nepomucen, tempera na desce, styl barokowy, poł. XVII w.

Obraz namalowany na wyciętej według konturów postaci i płaszcza desce przedstawia św. Jana Nepomucena  zwróconego w lewo, w stroju kapłańskim- czarna sutanna, biała rokieta, futrzany mucet, i czarny biret. W lewym ręku  trzyma krzyż  przyciśnięty do piersi. Ma owalna delikatną twarz z ciemnymi oczami, wąskim nosem i niewielkimi ustami. Krótkie włosy sięgające karku, twarz okala ciemnobrązowa broda.

Pole nazwaObraz
TytułŚw. Jan Nepomucen
Twórca
Współtwórca
Hasło przedmiotoweSanktuarium Polska
Kościoły w Polsce
Sanktuarium Tomaszów Lubelski
Słowa kluczoweSanktuarium Tomaszów Lubelski
OpisObraz Św. Jana Nepomucena to tempera na desce w stylu barokowym, powstała ok. poł. XVII w.
Obraz namalowany na wyciętej według konturów postaci i płaszcza desce przedstawia św. Jana Nepomucena zwróconego w lewo, w stroju kapłańskim- czarna sutanna, biała rokieta, futrzany mucet, i czarny biret. W lewym ręku trzyma krzyż przyciśnięty do piersi. Ma owalna delikatną twarz z ciemnymi oczami, wąskim nosem i niewielkimi ustami. Krótkie włosy sięgające karku, twarz okala ciemnobrązowa broda.
Miejsce wydaniaTomaszów Lubelski
Wydawca
Data wydania/utworzenia1 ćw. XVIII w.
Rozmiar150 cm
Sygnatura
Jest częściąOłtarza Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Prawa
Właściciel prawnyParafia rzymskokatolicka Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Tomaszowie Lub.
DigitalizacjaDigitalizacja Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim
Lokalizacja oryginałuKościół p. w. Zwiastowania N.M.P. w Tomaszowie Lub. Nawa boczna pół. w ołtarzu MBNP.

Obraz Św. Jan Nepomucen